Hambaravi.

Ka juhul, kui hambad ei anna endast märku valulikkuse ega muude negatiivsete tunnustega tuleks teatud aja tagant käia hambaarst juures kontrollis. Hambahaigusi võib ravida kõige paremini, kui need avastatakse juba enne sümptomite tekkimist. Suu ja hammaste heaolu mõjutab kogu keha tervist

Söö neli korda päevas

Igast söögikorrast saavad energiat ka suus elavad mikroobid, kelle elutegevuse jääkprodukt on piimhape. Kaariesemure saab vähendada hammastesõbralikult süües, mis kujutab endast kolme kuni nelja tunniseid pause toidukordade vahel. See annab süljele aega happerünnaku PH tasakaalustada.

Janujook on vesi

Hambakaariese tõttu tekivad hambaaugud, see tekib siis kui hammastel on mineraali tasakaaluhäired. Hambakaaries on lihtne tulema kui oleme harjunud janu korral jooma morssi, coca – colat või muid ülesuhkrustatud jooke. Magustatud joogid lõhuvad hambapinda ning kestval kokkupuutel muutub hambakude pehmeks ning kiiresti kuluvaks. Vedelike suhkrusisaldus soodustab ka kaariasebakterite olemas olu, selleks ongi oluline juba imikueas janu korral puhast vett juua.

Väldi näksimist

Pidev näksimine rikub hamba loomuliku mineraaliainevahetuse tasakaalu. Sagedase näksimise tagajärjel tekib kõvakoe pöördumatu kahjustus ning jõudes pehmema hambaluuni, “söövad” mikroobid hambakrooni seest õõnsaks. Üldiselt patsiendid on avastanud augu alles siis, kui seest õõnsa hamba vaap puruneb. Võib näiteks tuua hammastele kinnitunud krõpsude või küpsetiste poolt esile kutsutud happerünnak võib kesta peale söögi söömist veel tunde. Seetõttu tasub anda hammastele puhkust ning vältida söögikordade vahelist näksimist.

Lapsed

Lapsi kutsutakse hammastekontrolli kirja teel või kooli kaudu. Kõik lapsed peavad saama regulaarset hammaste kontrolli, et vältida tulevikus probleeme. Avalik hambaarst on kõigile tasuta kes on alla 19-aastased.Vaid õigeaegne kontroll suudab avastada muresi nende algses staadiumis, algstaadiumis avastatud probleemi lahendamine on alati odavam ja lihtsam.

Hammaste hooldus ja pesu peaks olema kõigile elementaarne ja tähtis osa igapäevast.

Mis oleks hammastele parim ?

Kui otsustad hambaravi tallinnas teostada siis õpetatakse teid esmalt hammaste eest hoolitsemine seisneb õiges hambapesu tehnikas, heades toitumisharjumustes ja korralises hambaarsti külastamises. Hambaid tuleb pesta 2 korda päevas, hommikul ja õhtul ning üks kord päevas tuleb puhastada ka hambavahed, kas hambaniidi, hambavaheharja või hambavahe veesurvepesuriga, sõltuvalt sellest, siinkohal tasuks kuulata hambaarsti soovitusi. Väga oluline on ka hammaste puhtuse kontroll peale hambapesu. Üks huvitav lahendus on närida hambakatu indikaator tablette, mis muutvad eredaks värviks pesemata või puhastamata kohtades.  Kõige lihtsam viis on keelega üle hammaste libistada, sest puhas hambapind on reeglina sile kui klaas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga