Kuidas pesta õigesti juukseid. Oskad sa valida endale õigeid šampoone ja palsameid?

Lihtsaid asju on vaja ikka üle korrata, eriti arvestades meie külma kliimat.
Peapesu- Kuidas mõista sellist väidet, et enamus inimesi teeb seda valesti. Korralik peapesu peaks aega võtma keskmiselt 15 minutit. Esiteks tuleb pead pesta šampooniga alati kaks korda, sest esimese korraga pesed maha mustuse ja tolmu ning esimene pesukord väga ei vahuta. Teise korraga pesed juuksed sügavuti puhtaks ja alles teise korraga tulevad ka raviained esile ning siis juba vahutab ka mõnusalt.

Kas maske on vaja teha ja kui tihti neid teha võib?

Tänapäeval on võimalik ka juuste siirdamine. Kui soov on anda oma juustele lisavitamiine siis kindel võimalus selleks on juuksemask. Kui sul on 100% terved juuksed, siis ei ole vaja maske teha. Katkiste juuste puhul on mask hädavajalik. Siinkohal mängib suurt rolli see kui tõus on mask ja kui tihti seda kasutama peab. See info peaks olema igal konkreetsel maskil kirjas. Seda milline mask võib sulle kõige kasulikum olla võib öelda ilmselt vaid juuksur, sest ilmselgelt kõigile tundub, et just nende juuksed on kõige hullema seisus üldse, reaalsus on see, et väga tugeva maskiga on võimalik oma juuksed ka üle toita. Mis juhtub siis kui juukseid üle toita ? Vastus sellele on lihtne, juuksed võivad välja näha samasugused nagu kahjustatudki juuksed. Näiteks juuksed, mis vajavad niiskust – kui neile teha hoolega proteiinimaski, siis tulemuseks on see, et juus muutub veel kuivemaks ja kangemaks ja hakkab veel rohkem murduma, sest proteiinid annavad tugevust juurde. Rikutuid juukseid üle niisutades juhtub see, et juuksed hakkavad venima. Just neile on vaja valgumaski, et muuta juuksed vastupidavamaks ja jõulisemaks.

Sampooni ei pea palju panema, et see töötaks. Ühe pesukorra jaoks on paras kogus umbes pool teelusikatäit šampooni, mis tuleb enne käte vahel laiali hõõruda ja korralikult peanahale masseerida. Asetades šampoonised käed pähe, peavad juuksed juba eelnevalt täiesti märjad olema. Kui soovid siis võid šampooni korgi sees lahjendada, nii muutub pähekandmine lihtsamaks. Hajuta šampoon peanahale, sest sealt tulenev vaht satub juba lihtsasti juukste otstele. Siis masseerid korralikult ja vahepeal lisad törtsu vett, masseerid uuesti ja nii mitu korda.

Kontrolli üle, et kindlasti kõrvatagused ning kukal saaksid ilusasti tehtud, kuna need kohad on kõige mustemad. Sampoonil võiks lasta siis ka peas natuke aega mõjuda, et ta mustuse lahti leotaks ja raviained juuksesse tungida jõuaks. Ole alati loputades väga hoolikas.

Pigem hoida peas kauem kui vähem! Paljudele tundub, et kuum vesi peseb hästi pea puhtaks, kuid päris nii see pole, sest kui peanahk on liiga soe hakkab see kiiresti kohe rasu tootma mis jällegi juuksed mustaks kiirelt teeb.

Kui juuksed pestud, pigista nendest õrnalt vesi välja, mitte ära peksa ega vääna ning rapsi neid, sest märgi juukseid on väga lihtne katki venitada. Isegi rätikut ei ole hea kaua peas hoida, sest niiskus juustest hakkab minema rätikusse ja juuksed muutuvad kuivaks. kui vaja siis pigista veel juukseid kuivemaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga