Toitumine

Tänapäeva läänelik dieet kus tarbitakse palju tugevalt töödeldud ning tundmatuseni muundatud toiduaineid nagu transrasvu, valget suhkrut, valget jahu ning lisaks ohtralt soola, liha- ja piimatooteid, on kaasa toonud hulgaliselt teadmatust tervisevallas.

On teada, et paljud tänapäeva terviseprobleemid nagu allergiad, diabeet, südamehaigused ja kasvajad olid veel 100a. tagasi üsna vähe nähtud esinevad. Üheks terviseprobleemide põhjustajaks võibki olla meie toitumine, mis on viimaste aastatuhandete jooksul, eriti aga viimase 100 aasta jooksul kordumatult muutunud. Võib öelda, et 10000a. tagasi oli inimkonnal suur muutus kus levima hakkas põllumajandus, kodustati loomi, tarbiti piima ja kasvatati teravilja. Evolutsioonilised muutused võtavad väga palju aega ning selleks kuluks sadu tuhandeid aastaid, enne kui meie kehad sellise toitumisega kohaneksid. Üheks enim levinud probleemiks võiks nimetada gluteeni, laktoosi ning kaseiini talumatust inimestel. Sellega seoses on paljud inimesed hakanud otsima väljapääsu. Heites pilgu ajast tagasi, sinna kus inimene sõigi vaid naturaalset ja orgaanilist mis oli talle geneetiliselt palju sobivam ning keha ja tervist toetavam.

Arvatakse, et toortoitumine on vanim toitumissuund ja enne kõiki teisi ehk see oligi inimese esmane toit, enne seda kui tuld kasutatu ning inimene elas troopilises kliimavöötmes, kus kõik viljad olid aastaringselt küpsed ja käeulatuses.

Toortoitumine on tänapäeval vägagi populaarne ja kiiresti kulgev toitumissuund. On inimesi, kes tajuvad end toortoidul olles fantastiliselt, olles vabanenud ülekaalust, kasvajatest või muudest terviseprobleemidest ja parandanud oma sportlike saavutusi.

blender

Kõik toit mida pole soojendatud üle 42kraadi. See on toit oma loomulikus olekus, milles jäävad alles kõik ensüümid, vitamiinid ja mineraalid. Sellest tulenevalt on toortoit kõige tervislik toitumine. Kuna vaid 100% toortoitu tarbivaid indiviide leidub tänaseks veel üsna vähe, siis nimetatakse toortoitluseks ka seda, kui menüüs on lisaks toortoidule ka kuni 20 % küpsetatud toitu.

Enim süüakse siiski toortaimetoitu, kuid toortoitumiseks võib samamoodi nimetada loomseid toite nagu toores muna, kala ja liha. Loomne toit ei ole inimesele siiski isuäratav ja seal vohavad bakterid mis pole üldse inimorganismile head.

Toortaimetoitlase toidunimekrija kuuluvad puu ja aedviljad, umbrohi, maitsetaimed ja idanid. Omal kohal on ka pähklid, seemned, kuivatatud või külmutatud puuviljad ja aedviljad. Toortoitumisest on välja jäetud oad ning teraviljad, va tatar. Blenderid on toortoitlase parim sõber, sest see aitab teha toite vaheldusrikkalt, huvitavalt ja maitsvalt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga